sobota, 21 kwietnia 2012

Wyniki drugiego konkursu

Po konkursie literackim pora na ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego. Po konsultacji z ojcem Maciejem zdecydowaliśmy się nagrodzić zdjęcie nr 2. Tu podobnie, jak w literackim konkursie, nie było wątpliwości. 


Kliknij aby powiększyć.


W fotografii zachwyca przejrzystość, wieloznaczność, rytm, kolory i tajemniczość. Linia dzieląca tę fotografię składająca się z zielono-biało-czerwonych sznurkowych kulek, wnosi coś magicznego, wręcz baśniowego – na co w każdej podróży przecież czekamy.

Zdjęcie wygląda jakby było utkane, powoli, mozolnie, ale zręcznie.

Jest tu coś bardzo rzeczywistego, piasek, ściana. Dwie postaci, które są w ruchu, dynamiczne i zanurzone w swoim świecie. A my to oglądamy. Jednak jak turyści. Trochę z zazdrością, bo przecież jesteśmy tylko przez chwilę z nimi.

Dodatkowo fotografia jest niesztampowa, ma w sobie tajemnicę i niedopowiedzenia, a to w zdjęciach jest piękne. Można na nią patrzeć i odkrywać coś nowego.

Autora/kę fotografii proszę o adres, pod który ma zostać wysłana książka.

Jeśli to możliwe proszę także o informację (najlepiej w komentarzach poniżej)  gdzie zostało zrobione zdjęcie i w jakich okolicznościach. To oczywiście nie są pytania "uzupełniające" czy "weryfikujące" - wynikają jedynie z ciekawości. Zdjęcie jest znakomite.

Wszystkim autorom dziękuję za przesłane fotografię i za to, że można było nimi nacieszyć oczy. Z ogromną radością i przyjemnością patrzyło się na nie.

Chciałbym jeszcze pogratulować autorowi zdjęcia nr 30 za znakomite ujęcie chwili (człowiek stojący pomiędzy pustą przestrzenią złączonych wagonów).

I śpijcie dobrze - to dla tych wszystkich, co jeszcze pracują, a tych, co mimo krótkiej nocy, muszą wstać po szóstej z serca pozdrawiam. Ofiarujmy sobie ten trud za siebie nawzajem :-)


12 komentarzy:

O_N_A pisze...

Pierwsza!

Gratuluję zwycięzcy :))
I dobranoc :)

Taxi pisze...

Drugi!

Świetna fotka. 30 też świetna i 10 też :)

halszka pisze...

za ostatnie zdanie w tym wpisie dziękuję!!! bo wstać trzeba nawet przed szóstą, ale teraz idę spać z nadzieją, że jutro wszystko przebiegnie pomyślnie...

Zuza pisze...

Czwarta!:)

Gratuluję zwycięzcy i Autorowi mojego faworyta - 30. Znakomite!

Pozdrawiam!

Krzysztof z Podgórza pisze...

chapeau bas! :)

Asiek pisze...

A więc GRATULACJE!! :) Dla wszystkich. Nie ma nikogo przegranego :) Każdy mógł coś zobaczyć, przeczytać. A przede wszystkim podziwiać i uśmiechać się! Tylko dzięki WAM, ponieważ podzieliliście się fotkami :) wcześniej własną wyobraźnią, która jak zawsze nie zawodzi! :)
Dziękuję wszystkim :)

cicicada pisze...

ja również gratuluję wszystkim, którzy wysłali zdjecia... każde miało w sobie to "coś" i wszystkie oglądało się z przyjemnością!
p.s.
I jak Ojca obrona? Siem Ojciec pochwali:>

zosia pisze...

Nie mogę uwierzyć, że moje zdjęcie zostało nagrodzone. Zupełnie się tego nie spodziewałam. Dziękuje ! :)
To zdjęcie z Iranu, w drodze do Indii- upalny dzień, odpoczywaliśmy w cieniu na placu w centrum Shirazu, kiedy zobaczyłam te dwie kobiety spacerujące na tle murów cytadeli Arg-e Karim Khan.

DR pisze...

gratulacje Zosiu:)

M pisze...

Serdecznie gratuluję Zofijo ;)

Phazi pisze...

Gratulacje. szkoda, ze nie ma "lubię to" :-)

Mati pisze...

czy ktoś już widział takie stwory? Z dedykacją dla fanów OKP :))
http://www.youtube.com/watch?v=R54YavT-B_c&feature=player_embedded

Prześlij komentarz