wtorek, 15 sierpnia 2017

Z tym najbardziej kojarzy mi się świętość

Trzeba zawsze wychodzić z założenia, że Bóg jest nieskończenie dobry, a wszystko co czyni, czyni dla naszego dobra.

Zmarł pewien ksiądz, na pierwszej stronie jego brewiarza znaleziono krótki zapisek: „Na każde zranienie odpowiem jeszcze większą miłością”.

Człowiek dojrzały to człowiek, który wie jak bardzo jest niedojrzały i bierze za to odpowiedzialność. Ktoś, kto przepracował swoje zranienia, nie obwinia już innych, ale dostrzega w nich Bożą obecność: „w Twoich ranach Jezu ukryj mnie”. 
***

Wypowiedź niewidomego kartuza z filmu Philipa Gröninga „Wielka cisza”:

Dlaczego miałbym się bać śmierci? Taki jest los każdego człowieka. Im bliżej jesteśmy Boga, tym jesteśmy szczęśliwsi. Taki jest cel naszego istnienia. Im bliżej Boga, tym jesteśmy szczęśliwsi i szybciej zbliżamy się do Niego. Nie należy bać się śmierci, radość z odnalezienia ojca jest ogromna. Przeszłość i teraźniejszość to sprawy ludzkie. W Bogu nie ma przeszłości, w nim jest tylko teraźniejszość. Gdy Bóg na nas patrzy, widzi całe nasze życie, a ponieważ jest nieskończenie dobry, czyni dla nas tylko to co dobre. 
Nie należy więc niepokoić się tym, co nas spotyka. Często dziękuję Bogu za to, że uczynił mnie ślepcem, jestem pewien, że przyczyni się to dla dobra mojej duszy. 
Świat zatracił sens Boga, szkoda. Ludzie stracili rację bytu. Po co wieść żywot na ziemi, skoro porzuca się myśl o Bogu? Trzeba zawsze wychodzić z założenia, że Bóg jest nieskończenie dobry, a wszystko co czyni, czyni dla naszego dobra. Dlatego też powinniśmy być zawsze radośni, chrześcijanin nie może być smutny, albowiem wszystko dzieje się z woli Boga i dla dobra naszej duszy. 
To właśnie jest dla nas najistotniejsze. Bóg jest nieskończenie dobry, wszechmogący i pomaga nam. Trzeba się temu poddać i jest się szczęśliwym. 

***

Prostota, łagodność i wdzięczność Bogu za wszystko, nawet pośród cierpienia. Z tym najbardziej kojarzy mi się świętość.  5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Święty? Ten co "przeskoczył" sam siebie.

Pustynne Echa pisze...

"W Twoich ranach Jezu ukryj mnie”...https://www.youtube.com/watch?v=JwK21RL_KgE

Anonimowy pisze...

Prostota, łagodność, radość, mądrość.
dobre piękno w człowieku
tak tylko, z wdzięcznością,
ja nie o ojcu, tym razem
ojciec też, tylko w ojcu szorstkość. dobra rzecz, przydatna bardzo
ale to nie tym razem
że jest od kogo się uczyć
tak tylko
że jeśli prawdą jest,a przecież,że stajemy się podobni do tych wśród których żyjemy
to żyjąc u Mamy pod opieką, z dobrymi, odważnymi, mądrymi ludźmi
można wyrosnąć pięknie
cicho tak tylko gadam
jest nadzieja

szafirek szafirek pisze...

A mi, świętość najbardziej kojarzy się z harmonią, właściwym porządkiem. Szczerym i prostym spotkaniem, autentyczną radością, i pasją bycia z Bogiem. Zaangażowaniem w Tę relację i troska o Nią.

ewa pisze...

@szafirek szafirek
Amen

Prześlij komentarz